Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

III miejsce dla Patryka Mikosa I Ogólnopolskim Biennale Inspiracji w Gronowie Górnym

Patryk Mikos uczeń maturalnej klasy w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu zdobywcą III miejsca w kategorii malarstwo w I Ogólnopolskim Biennale Inspiracji konkursie zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

Protokół z posiedzenia jury konkursowego dostępny tutaj ( nazwisko ucznia omyłkowo zapisane) http://www.liceumplastyczne.elblag.com.pl/biennale-inspiracji

W dniu 21.09.2017r. w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu odbyła się wystawa podsumowująca zmagania konkursowe.

Ciekawe hasło „ KONIEC” było motywem przewodnim biennale. Metaforyczne i symboliczne znaczenie tego słowa stało się inspiracją dla 578 uczniów z 30 szkół plastycznych z całej Polski.

Uroczystość rozpoczęły przemówienia Dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, pani Krystyny Brinkiewicz oraz prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pani Marii Targońskiej .

Następnie nastąpiło wręczenie nagród laureatom zarówno z liceum gospodarzy, jak i ze szkół z całej Polski. Poza nagrodami i wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach przyznano również pozaregulaminową nagrodę, ufundowaną przez Starostę Elbląskiego, pana Macieja Romanowskiego.

Wernisaż odwiedzili goście z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu.

Temat konkursu KONIEC być może stanie się POCZĄTKIEM czegoś ważnego w życiu laureatów, również ucznia radomskiego plastyka.