Biennale Autoportretu 2019

Wirtualna wystawa – kliknij w obrazek

Podsumowanie VII Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu

Komunikat Jury VII Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych Radom 2019 Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

W siódmej edycji Biennale organizator otrzymał 981prac zgłoszonych przez 902 autorów z 37 szkół plastycznych. Na skutek selekcji technicznej, eliminującej prace nie spełniające wymogów Regulaminu, do przeglądu komisyjnego zakwalifikowano 821 prac.

W dniu 25 listopada 2019 roku obradowała Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodniczący – prof. Mirosław Sikorski (ASP Kraków)

Członkowie:

prof. Ryszard Sekuła (ASP Warszawa)
prof. Piotr Stachlewski (ASP Łódź)

Komisja Konkursowa przy udziale komisarzy Biennale Anny Symeli i Jakuba Strzeleckiego, pełniących wyłącznie obowiązki sekretarzy Komisji, dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych do konkursu prac. Spośród nominowanych do nagród i wyróżnień Jury postanowiło przyznać:

Nagrody

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Nauczyciel prowadzący

I

Jagoda Szarek

Opole – Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa

Joama Preuhs

II

Cruise Von Bardeleben

Koszalin – Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora

Tadeusz Walczak

III

Jolanta Artiuch

Szczecin – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego

Krzysztof Krzywiński

Wyróżnienia

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Nauczyciel prowadzący

1.

Katarzyna Jantoszak

Koszalin – Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora

Tadeusz Walczak

2.

Kinga Adamik

Wodzisław Śląski – Liceum Sztuk Plastycznych

Katarzyna Wieczorek

3.

Julia Tłuczek

Rzeszów – Zespół Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego

Barbara Hubert

4.

Natalia Smorongiewicz

Radom – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta

Anna Symela

5.

Kaja Piechalak

Poznań – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego

Andrzej Maldzis

6.

Wiktoria Starczewska

Gdynia – Zespół Szkół Plastycznych

Wojciech Juchniewicz


Szkoły biorące udział w konkursie

Lp.

Miejscowość /nazwa szkoły (alfabetycznie w/g miast)

1.

Bielsko Biała – Zespół Szkół Plastycznych

2.

Bydgoszcz – Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego

3.

Dąbrowa Górnicza – Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora

4.

Gdańsk – Liceum Sztuk Plastycznych

5.

Gdynia – Zespół Szkół Plastycznych

6.

Gronowo Górne – Liceum Sztuk Plastycznych

7.

Jarosław – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego

8.

Katowice – Zespół Szkół Plastycznych

9.

Koszalin – Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora

10.

Kielce – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego

11.

Kraków – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

12.

Lesko – Liceum Plastyczne

13.

Lublin – Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida

14.

Łomża – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka

15.

Łódź – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego

16.

Mińsk Mazowiecki – Liceum Sztuk Plastycznych im. E. M. Andriollego

17.

Nałęczów – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego

18.

Nowy Sącz – Katolickie Liceum Plastyczne im. bł. P. J. Frasatti

19.

Nowy Wiśnicz – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki

20.

Nysa – Zespół Szkół i Placówek Artystycznych

21.

Olsztyn – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna

22.

Opole – Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa

23.

Płock – Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego

24.

Poznań – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego

25.

Radom – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta

26.

Rzeszów – Zespół Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego

27.

Słupsk – Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza

28.

Supraśl – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera

29.

Szczecin – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego

30.

Tarnowskie Góry – Zespół Szkół Artystyczno Projektowych

31.

Tarnów – Zespół Szkół Plastycznych

32.

Tomaszów Mazowiecki – Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego

33.

Włocławek – Liceum Plastyczne

34.

Wodzisław Śląski – Liceum Sztuk Plastycznych

35.

Zakopane – Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara

36.

Zamość – Państwowe Liceum plastyczne im. Bernarda Morando

37.

Żory – Liceum Sztuk Plastycznych

Podsumowaniem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac. W dniu 13 grudnia 2019 roku o godz. 12.00 odbędzie się w Galerii Szkolnej uroczyste podsumowanie Biennale i wręczenie nagród laureatom.

Załącznikiem do niniejszego Protokołu będzie lista autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej (w opracowaniu).

Organizator nie bierze odpowiedzialności za brzmienie nazwisk i innych danych wpisanych do metryczek prac pismem odręcznym, mimo wyraźnego zalecenia
w Regulaminie Biennale.

Wnioski Jury:

Jury dostrzega dużą różnorodność użytych technik rysunkowych oraz dążenie do ich interesującego wykorzystania. Podobnie różnorodnie wypadły rozwiązania stylistyczne i poszukiwania ekspresji wewnętrznej wizerunków, uwarunkowane widzeniem własnej osoby. Zwraca uwagę obszerna obecność możliwości kształtowania rysunku i jego materii, wynikająca z wykorzystania i przetwarzania mediów fotograficznych i cyfrowych. Jednocześnie daje się zauważyć żywotność formuł dociekliwego studium z bezpośredniej obserwacji, w czym należy upatrywać związków z tradycją sztuki rysunku.

 

Przewodniczący Jury – prof. Mirosław Sikorski

 

Radom, dnia 25 listopada 2019r.

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej VII Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych Radom 2019 Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu


Bydgoszcz –
Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Zuzanna Olszewska

Bogusław Kuraś

2.

Monika Lewandowska

Agnieszka Elwertowska-Komuniewska

3.

Dominika Goryniak

Agnieszka Elwertowska-Komuniewska

4.

Julia Linowska

Tadeusz Hassek

5.

Natalia Masłowska

Tadeusz Hassek

6.

Rania Jamous

Agnieszka Elwertowska-Komuniewska

7.

Katarzyna Kamińska

Bogusław Kuraś

8.

Zuzanna Findling

Anna Drejas


Gdynia –
Zespół Szkół Plastycznych

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Kamila Kmiecik

Tomasz Sójka

2.

Alicja Liss

Piotr Budziszewski

3.

Julia Staroszczyk

Tomasz Sójka

4.

Natalia Adam

Tomasz Sójka

5.

Emilia Płach

Tomasz Sójka

6.

Dominika Caboń

nieznany

7.

Angelika Jeżewska

Wojciech Juchniewicz

8.

Michalina Wilkirska

Katarzyna Szczodrowska

9.

Rozalia Polkowska

Katarzyna Szczodrowska

10.

Wiktoria Betlejewska

Katarzyna Szczodrowska

11.

Anika Kawiecka

Piotr Budziszewski

12.

Honorata Drozd

Piotr Budziszewski

13.

Wiktoria Betlejewska

Katarzyna Szczodrowska

14.

Zuzanna Maj

Katarzyna Szczodrowska


Gronowo Górne –
Liceum Sztuk Plastycznych

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Magdalena Kanałkowska

Karolina Kardas

2.

Agata Charuk

Karolina Kardas

Jarosław – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Dawid Chudy

Teresa Ulma


Koszalin
– Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Paula Łazicka

Agnieszka Sieńkowska

2.

Paweł Gołaszewski

Tadeusz Walczak

3.

Zuzanna Siergiej

Tadeusz Walczak

4.

Magdalena Bechler

Tadeusz Walczak

5.

Weronika Olesiak

Tadeusz Walczak

6.

Zuzanna Marczyńska

Tadeusz Walczak

7.

Julia Mikołajska

Tadeusz Walczak

Kielce – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Maria Wawrzeńczyk

Magdalena Kubacka

2.

Natalia Czekaj 2 prace

Magdalena Kubacka

3.

Katarzyna Kułaga

Magdalena Kubacka

4.

Dorota Wydrych

Magdalena Kubacka

5.

Justyna Stępień

Joanna Burlikowska

Kraków – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Julia Boczoń

Karolina Wilcan

2.

Magdalena Pyla

Juliusz Kosin

3.

Katarzyna Nowak

Kazimierz Borkowski

Lublin – Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Anna Myszkowiak

Grzegorz Tomczyk

2.

Natalia Godyńska

Zdzisław Kwiatkowski

Łomża – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Julia Buczyńska

Urszula Sępkowska

Nowy Wiśnicz – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Jagoda Górczyk

Sławomir Nintendel

2.

Filip Góral

Sławomir Nintendel

3.

Oliwia Strzopa

Katarzyna Bochenek - Igielska

Olsztyn – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Weronika Klimek

Anna Koniecpolska

Opole – Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Jacek Jarosz

Joanna Preuhs

2.

Oliwia Brzęczek

Joanna Preuhs

3.

Emilia Uksik

Joanna Preuhs

4.

Natalia Mucha

Joanna Preuhs

5.

Laura Potocka

Zbigniew Natkaniec

Poznań – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Jakub Hałas

Andrzej Maldzis

2.

Bożena Paluch

Andrzej Maldzis

3.

Karolina Kędziora 2 prace

Andrzej Maldzis

Radom – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Zuzanna Piątek

Włodzimierz Orzeł

2.

Sylwia Nachyła

Elżbieta Staniszewska

3.

Iga Elertowicz

Elżbieta Staniszewska

4.

Jagoda Kroczewska

Elżbieta Staniszewska

5.

Wiktoria Bukalska

Jakub Strzelecki

6.

Katarzyna Czajkowska

Jakub Strzelecki

7.

Barbara Kędzierska

Jakub Strzelecki

8.

Anastazja Kowalczyk

Jakub Strzelecki

9.

Sandra Porzyczka

Jakub Strzelecki

10.

Zuzanna Montewka

Jakub Strzelecki

11.

Zuzanna Wrońska

Jakub Strzelecki

12.

Natalia Kwaśnik

Anna Symela

13.

Zofia Starczewska

Anna Symela

14.

Wiktoria Wasilewska

Anna Symela

15.

Weronika Urbańska

Anna Symela

16.

Paulina Król

Anna Symela

17.

Aleksansra Michta

Anna Symela

18.

Kacper Piszczek

Anna Symela

Rzeszów – Zespół Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Dorota Magiera

Aneta Martowska-Topór

Słupsk – Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Milena Mrzugłocka

Sergiusz Powałka

Supraśl – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Magdalena Wilczyńska

Beata Wilczyńska

Tomaszów Mazowiecki – Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Wiktoria Szulc

Anna Maria Jurewicz

Wodzisław Śląski – Liceum Sztuk Plastycznych

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Małgorzata Krypczyk

Katarzyna Wieczorek

2.

Natalia Zelner

Katarzyna Wieczorek

Zakopane – Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Justyna Wiercioch

Dorota Bąk

2.

Wiktoria Gałka

Małgorzata Rosińska

Zamość – Państwowe Liceum plastyczne im. Bernarda Morando

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel prowadzący

1.

Cyprian Bachta

Maciej Sęczawa

2.

Anna Grasza

Barbara Szeptuch

3.

Emilia Niewożewska

Barbara Szeptuch