Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PLASTYCZNYCH Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI POLSKI „JESZCZE POLSKA …”

I Miejsce w kategorii Multimedia zdobyła Dominika Madejska uczennica klasy 4 Liceum Plastycznego, obecnie już absolwentka naszej szkoły.

Dominika zrealizowała film pt. „Orlęta”, który opowiada historię młodego Obrońcy Lwowa gotowego poświęcić życie za wolność. Film jest zrealizowany w formie animacji rysunkowej poklatkowej. Film powstał w pracowni Realizacji Intermedialnych pod kierunkiem nauczyciela p. Michała Jeżaka.

Konkurs adresowany był do uczniów klas najstarszych, dyplomowych szkół plastycznych.

Do konkursu zgłoszono również prace z malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej oraz grafiki, które na etapie szkolnej komisji konkursowej wyróżniały się wysokim poziomem realizacji.

Organizatorami konkursu było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Warszawie oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Organizatorzy ogłaszając ten tematyczny konkurs pragnęli, aby polskie szkolnictwo artystyczne włączyło się w obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wernisaż pokonkursowy odbędzie się 9 października 2018 roku w warszawskiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.

Dominice Madejskiej oraz nauczycielowi p. Michałowi Jeżakowi gratulujemy sukcesu!

B. Woźniak-Sołtyska