Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

„Ceramiczne dialogi” wystawa poplenerowa w Rzeszowie

W dniach 15.02 – 15.03.2022 r. w Miejskiej Galerii Sztuki przy Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie odbyła się wystawa artystów plastyków uczących w szkołach plastycznych. Jest to pokłosie Ogólnopolskiego Pleneru „Ceramiczne Dialogi” dla artystów pedagogów, który odbył się w 2021 r. na terenie Małopolski w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. W trakcie działań artystycznych odbywały się wykłady, seminaria na temat technologii ceramiki, konserwacji ceramiki, wycieczki do obiektów zabytkowych jak i muzeów.

Wśród uczestników był Radomianin Jacek Michał Szpak z Zespołu Szkół Plastycznych im Józefa Brandta w Radomiu. Na wystawie poplenerowej pokazuje niewielki wycinek swojego dorobku artystycznego powstałego na tym plenerze: „Muzułmanka”, „Z.B.”, „Serce”, „Chodź!”. Prace wykonane w technice ceramiki szkliwionej z wykorzystaniem gliny lipnickiej i gliny „Kocmyrzów”.

Wystawa odbyłaa się od 15 lutego do 15 marca 2022 w Miejskiej Galerii Sztuki przy Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie.

Obecnie wystawa eksponowana jest nieopodal Krakowa w Galerii Sztuki Batko.