Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu
tkanina artystyczna

Warsztaty z Tkaniny Artystycznej w Galerii ,,Łaźnia”

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprosiła Pracownię Tkaniny Artystycznej Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu na warsztaty tkacko – włókiennicze, które odbyły się 14.03.2022. Zajęcia poprowadziła prof. zw. Dorota Sak, która wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, tam prowadzi Pracownię Kształtowania Formy Ubioru, współpracuje z Lwowską Narodową Akademią Sztuki we Lwowie i Akademią Sztuk Pięknych w Wilnie, gdzie prowadziła zajęcia w ramach programu Erasmus+. Poza tym zajmuje się własną indywidualną twórczością w zakresie tkaniny, malarstwa i obiektów przestrzennych. Prezentując swoje prace w Polsce i za granicą. Warsztaty zorganizowane w galerii poprowadziła wspólnie z Profesor UTH w Radomiu dr hab. Hanną Wojdałą – Markowską – kierownik Katedry Wzornictwa naszego Wydziału Sztuki.

Podczas warsztatów uczestnicy wysłuchali wykładu wykonali też niewielkie formy włókiennicze, które następnie mają być wyeksponowane w galerii.

Uczestnicy warsztatów: Mroczek Zofia, Bednarczyk Milena, Chałupka Apolonia, Czubak Dominika, Domagała Alicja, Góralska Zuzanna, Kordus Hanna, Markowska Magdalena, Pfau Sonia, Pietrzyk Łucja, Plewińska Nikola, Podsiadły Zuzanna, Pudzianowska Kalina, Szlachetko Julia, Amelia Zawadzka

Opiekun artystyczny Barbara Jaśkiewicz – Kornacka

 

Fotorelacja z tego wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/bAPNqTWgW119d7QB8