Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

List do Absolwentów 2020

„Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości”.

Albert Camus

 

Drodzy Absolwenci ! Szanowni Rodzice!

 

3 kwietnia 2020 roku był ostatnim dniem zajęć dla uczniów klasy 4 Liceum Plastycznego oraz klasy
6 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
w Radomiu. Sytuacja, w jakiej obecnie znajduje się nie tylko Polska, ale cały świat, spowodowała, że przebiegał on zupełnie inaczej niż planowaliśmy.

Nasi uczniowie nie mieli możliwości uczestniczenia w podniosłej, szkolnej uroczystości pożegnania absolwentów z udziałem nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i młodszych kolegów, zamiast tego, pracowali na zajęciach lekcyjnych prowadzonych zdalnie. Z wychowawcami spotkali się podczas ostatniej godziny wychowawczej, oczywiście również bez mozliwości bezpośredniego kontaktu.

Wszyscy cierpliwie czekaliśmy na kolejne komunikaty i rozwiązania prawne, dające nam możliwość przeprowadzenia egzaminów maturalnych i egzaminów dyplomowych.

Teraz, gdy już je znamy,  przygotowujemy się do pomyślnego zakończenia tego trudnego roku. Ale zanim to nastąpi chciałabym podziękować naszym Drogim Absolwentom za wszystkie lata wspólnej pracy.

Kochani,
dziękuję za to, że przez te wszystkie lata mogliśmy towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań drodze po dojrzałość. Dziękuję, że dokonując wyboru naszej szkoły, zaufaliście nam i daliście szansę kształtowania młodych umysłów. Pragnę Wam podziękować za to, że wielokrotnie mogliśmy być świadkami Waszych sukcesów naukowych i artystycznych, że dawaliście nam powody do dumy
i satysfakcji. Wielu z Was, kończąc szkołę,  otrzyma świadectwo z wyróżnieniem – to nagroda za wysokie osiągnięcia w nauce i piękny rozwój artystyczny, którą traktujcie jako wspaniały początek podróży w dorosłość.

Szanowni Rodzice!
Pragnę wyrazić swoje podziękowanie za wsparcie, jakiego udzielaliście  Państwo naszej szkole i nam nauczycielom. Dziękuję za wyrozumiałość.  Dziękuję za partnerstwo we wspólnym dziele, jakim jest trud wychowania, opieki i kształtowania naszej wyjątkowej młodzieży. Dziękuję za spotkania
i rozmowy, za pracę i inspiracje dotyczące przyszłości szkoły. Dzięki współpracy z Wami Drodzy Rodzice, wykorzystaniu pomysłów i sugestii oraz zaangażowaniu grona pedagogicznego nasza szkoła mogła się zmieniać i podejmować wyzwania współczesnego świata przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji.

Drodzy Uczniowie !

Od dzisiaj jesteście absolwentami naszej szkoły, jednak pozostaniecie zawsze „naszymi Uczniami”.
Przed Wami czas poważnych decyzji i życiowych wyborów. Życzę Wam mądrze wytyczonych celów, na miarę Waszych możliwości, ale też – nie bójcie się marzeń, to one dodają sił, motywują do działania i zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń.

Wyjątkowo w czerwcu, a nie w maju, przystąpicie do najważniejszego egzaminu – egzaminu maturalnego, a w dalszej kolejności  do egzaminu dyplomowego z wybranej specjalności artystycznej. Zdaję sobie sprawę z tego, że czas oczekiwania może być źródłem dodatkowego niepokoju i stresu. Wierzę jednak, że ten dodatkowy czas pozwoli uporządkować i utrwalić Waszą wiedzę, umiejętności  i doświadczenia, a wspólny trud zaowocuje dobrymi wynikami tych egzaminów.

Życzę Wam by finał edukacji w radomskiej szkole Brandta był szczęśliwy i otworzył Wam nowe drogi twórczych i życiowych realizacji. By te Wasze drogi były pełne prawdziwych  przyjaciół i życzliwych ludzi.

Do zobaczenia w rzeczywistym świecie !

Bożena Marczykowska

Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Radom , dnia 28 kwietnia 2020r.