Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

,,Moja ojczyzna to nie tylko Polska, uważam, że cały świat jest moim domem i staram się być za niego współodpowiedzialna. Czuję przywiązanie i zawsze, patrząc na karty historii, chciałabym mieć tyle odwagi, by stanąć w obronie mojej małej ojczyzny i tej Dużej Ojczyzny (…)”. Fragment pracy na temat patriotyzmu, uczennicy z kl.1LP, Julii Trojanowskiej.

Społeczność ZSP im. J. Brandta w Radomiu, dnia 9 listopada 2018r, uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie kl.6OSSP i kl.4OSSP przygotowali program słowno-muzyczny pod opieką p. Tatiany Laskowskiej- Durlik ,,Obrazy z przeszłości”. Młodzież przy pomocy pantomimy opowiedziała historię Polski pod zaborami. Uroczyście został odczytany Apel Poległych, poświęcony Bohaterom, którzy walczyli o Niepodległą Polskę. Uczniowie z tej okazji napisali wiersze o tematyce patriotycznej oraz eseje, podejmujące zagadnienie niepodległościowe w sztuce.

Podsumowaniem działań rocznicowych, był wernisaż prac dyplomowych ,,Jeszcze Polska…”. Młodzież zrealizowała cykl prac dyplomowych, inspirowanych tematyką niepodległościową.

MKS