Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Plenerowa wystawa fotografii – podparyska dzielnica La Défense

Wystawa plenerowa fotografii prezentuje ok. 100 zdjęć współczesnej, podparyskiej dzielnicy La Défense na 42 planszach, wyeksponowanych na ogrodzeniu Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu Al. J. Grzecznarowskiego 13.

Wystawa to zaproszenie dla mieszkańców Radomia w podróż po Europie do podparyskiej dzielnicy, która jest jednym z największych centrów biznesu w Europie, ośrodkiem wystawienniczym oraz rozrywkowym. To muzeum pod gołym niebem z dziełami sztuki, pośród których obecne są również rzeźby znanych Polaków: Igora Mitoraja, Piotra Kowalskiego, Adamczewskiej czy Selingera.

Interesująca architektura, jak również urbanistyczne zagospodarowanie tej części paryskiego przedmieścia, jest doskonałym przykładem na dialog pomiędzy dynamiczną dzielnicą La Défense a przeobrażającymi się w dniu dzisiejszym polskimi miastami.

Kurator wystawy, historyk sztuki p. Joanna Szefer poprzez zbiór fotografii, pragnie zainteresować świetną architekturą, ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, a także podróżami nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również mieszkańców Radomia.