Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu
Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu

Nauczanie na odległość w Szkole Plastycznej im. Jacka Malczewskiego

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie !

Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 25 marca 2020r. uruchomiliśmy w naszej szkole także zdalne nauczanie dla naszych najmłodszych uczniów.

Chcielibyśmy, abyście Wy, nasi najmłodsi uczniowie, także uczestniczyli w tej formie nauczania. Proponujemy Wam, Drodzy uczniowie realizację prac plastycznych pozostając w Waszych domowych „ART-pracowniach” w miarę Waszych możliwości i potrzeb.

Rodziców prosimy o kontakt i korzystanie z adresu e-mailowego plastyk@plastyk.radom.pl, nauczyciele będą udzielać pisemnej konsultacji i korekt.

Wkrótce w zakładce „Twórcze nauczanie na odległość” ukaże się Wirtualna Galeria Waszej twórczości. Systematycznie będziemy ją uzupełniać.

Drodzy Rodzice !

Prosimy o nadsyłanie zdjęć zrealizowanych prac na adres mailowy naszego nauczyciela: pawel.dobrowolski@plastyk.radom.pl Jeśli nie będzie to dla wszystkich możliwe prosimy o gromadzenie prac plastycznych lub założenie Indywidualnej Teczki. Drodzy Uczniowie ! Tak zgromadzone prace zaprezentujecie swoim nauczycielom oraz koleżankom i kolegom po zakończeniu wprowadzonego czasowego zawieszenia pracy szkoły.

Prosimy, aby przesyłane prace były podpisane: Nazwisko i imię, Klasa oraz Dział. Pomoże nam to w zakładaniu plików dla poszczególnych klas i oddziałów.

Proponujemy trzy zadania do realizacji we wszystkich działach i specjalnościach zarówno w rysunku i malarstwie, rzeźbie, grafice i animacji rysunkowej, tkaninie i ceramice artystycznej. Możecie malować, rysować, wycinać, kleić, składać – tworzyć… Format pracy dowolny.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i mam nadzieję na szybkie zobaczenie się w naszych pracowniach artystycznych !

Dyrektor szkoły – B.Marczykowska

25.03.2020r.

Propozycje tematów do wyboru:

1. Wiosna z mojego okna.

2. Ptaszki w gnieździe.

3. Ulubiona książka i jej bohater – ilustracje.

4. Wiosenny ogród.

5. Mieszkańcy mórz i oceanów.

6. Ćwierkająca maszyna.

7. Spółka kota z myszką.

8. Gąska, kurka i zajączek.

9. Wesoła owieczka i kogucik.

10. Księżycowa kraina.