Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Stypendia Kanadyjskie dla naszych uczniów

To już 16 edycja stypendium od kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu p.Krzysztofa Gajewskiego pełnomocnika fundacji w dniu 16 listopada 2022r. w obecności gości z Kanady oraz Prezydenta Miasta Radomia p. Radosława Witkowskiego dwunastu stypendystów w tym sześć uzdolnionych uczennic naszej szkoły otrzymało stypendium.

-Te pieniądze może nie będą przełomem w waszej karierze, rozwijaniu pasji, ale na pewno pomogą tak jak pomogły już wielu osobom. Od 16 lat mamy okazję spotykać się w tej sali, aby pochwalić się współpracą z naszymi kanadyjskimi przyjaciółmi, możemy porozmawiać co możemy jeszcze zrobić. Te plany i nasze rozmowy przekładają się potem na materialny wymiar, czyli na stypendia. Pieniądze to jedno, a drugie to to, że ktoś docenił wasz talent, wasze zainteresowania. Mam nadzieję, że te pieniądze pomogą wam otworzyć drogę do wielkiej kariery – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia, który jeszcze jako radny radomski został członkiem komisji przyznającej uzdolnionej młodzieży wsparcie.

Stypendystki: Katarzyna Czajkowska 4 LSPa, Hanna Kołodziejczyk 3LSPa, Firlik Wiktoria 1LSPb, Weronika Bogusz 3 LSPb, Maja Wójcik 4LSPa oraz Katarzyna Kwiatek lat 9 najmłodsza stypendystka z klasy pierwszej wstępnej Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego.

Gratulujemy !!!

Fotorelacja z wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/HGvApmt9SzeHyUJp8